MÓDSZERÜNK GERINCE
Tudomány és hagyomány
A múlt felfedezéseit ötvözzük korunk modern elvárásaival. Több innovatív eljárással teszünk meg mindent annak érdekében, hogy javítsunk a hozzánk fordulók fizikai közérzetén. Célunk Magyarország legprofesszionálisabb tradicionális masszázs stúdiójának létrehozása. Egy központ ahol „fix”, hogy jobb közérzettel, kevesebb panasszal távozik a kedves vendég mint ahogy megérkezett. Hogy ehhez mik az eszközeink?
- Világszabadalommal rendelkező kinetikus masszázságy a teljes kényelemért.
- Hippokratészi elveken működő ayurvédikus dekompressziós nyújtó ágy ami segíti a gerincoszlop regenerálódását, a porckorongok eredeti magasságának visszaállítását, a gerincoszlop melletti izomzat kellemes megnyújtását, a csípő- és térdízület tehermentesítését, az izomzat normalizálását.
- Bemer mágnesterápiás készülék az egészségesebb erekért.
- Elhivatott szakképzet masszőr csapat.
Kis hazánkban szerencsére nagyon sok kiváló szaktekintély próbál segíteni az emberek egészségügyi állapotán, annak megőrzésében. A passzív és aktív mozgatószervek sok esetben túlterheltek, kisebb nagyobb elváltozások alakulnak ki az évek-évtizedek alatt és ennek folyományaként aztán kisebb-nagyobb fájdalommal élik mindennapjaikat.
Azt lehet mondani, hogy a gerincoszlop kicsit le van maradva, ami a kezeléseket és a terápiákat illeti. Ez valahol érthető is hiszen nem olyan régen változott meg az emberiségnek a munkához való viszonya. Ez alatt azt lehet érteni, hogy régebben sokkal inkább a testükkel, fizikai erejükkel dolgoztak az emberek míg az 1950-es évektől kezdve egyre inkább ülő munkát folytattak, irodákban kezdtek el dolgozni. Ez a tendencia a gépesítés és a számítástechnika térhódítása miatt egyre inkább csak fokozódni fog.
A masszázs történelme
Természetesen a régmúltban is voltak betegségek, gerincbántalmak, testi panaszok amiket az akkori gyógyítók, sámánok, táltosok, papok, apácák és orvosok próbáltak gyógyítani.
Az idő vasfoga következtében elveszett tárgyi leletek miatt kb. 4-5000 évre tudunk visszatekinteni és érdekes összefüggéseket lehet felfedezni a különböző kultúrák között.
India: ayurvedikus egészségvédelem és manuálterápia
A legrégebbi ismert leletek Indiához köthetőek ahol az ayurvedikus gyógyítás vált uralkodóvá. Indiában 3000-1200 évvel Kr. előtt megjelennek leírások a manuál terápiákról a Gangesz könyveiben, amit Véda könyveknek is neveznek. Inkább az uralkodói osztály kiváltsága volt az orvosi ellátásokhoz való hozzáférés. Egyformán nagy hangsúlyt fektettek a mozgásra, fürdőkre, speciális masszázsokra.
Krisna éa Kubja történetén keresztül találkozhatunk a korai manuálterápia megemlítéséről, amikor is Krisna herceg a több helyen is meggörbült szép arcú Kubját úgy egyenesítette ki, hogy rálépett a lábára és az állától felnyomta…
Fürdőcsarnokaik voltak és az első kórházakat is ők alapították tudomásunk szerint. Komplex eljárásokkal dolgoztak az egészség védelmében.
Csaraka az ayurvédikus tudás összesítője és egyesítője hívta fel a figyelmet a megelőzés fontosságára. Sokkal fontosabbnak tartotta az egészség állapotának a konzerválását a meglévő betegségek során felállított kezelési tervekhez képest.
Mi akik a GerincFixben dolgozunk ezt a gondolatmenetet szeretnék tovább vinni, vagyis mindent megtenni ami csak lehetséges az egészség konzerválásának érdekében.
Egészségvédelem az ókori Egyiptomban
Az ókori Egyiptomban magasabb fokon művelték már az egészségvédelmet és a gyógyítást mert jobban megismerkedtek az emberi test anatómiájával a mumifikálási folyamatok során. Egy 5000 éves sírkamrai festményen ami egy orvos temetkezési helye volt a talpon keresztüli gyógyítás volt részletesen bemutatva. De hasonlóan részletgazdag leírásokat találunk különböző betegségekre, gyógynövényes receptekre az Ebers féle papirusz tekercseken is.
Egészségvédelem az ókori Kínában
Az ókori Kínában gyógyító dinasztiák voltak és alapvetően teljesen más filozófia szerint kezdték a betegségeket gyógyítani. Nem a tünetet kezelték ahogy a nyugati orvoslás cselekszik általában, hanem igyekeztek a betegséget kiváltó okot feltárni, megismerni és azt megszüntetni. Mindent megtettek annak érdekében, hogy a betegségek ki se alakulhassanak, leginkább életmóddal.
A Hagyományos Kínai Gyógyászatnak az alapelve a megelőzés.
Az ókori Kína egészségvédő eljárásairól Konfuciánusz mestertől kaptunk részletes leírásokat még i.e. 2700 tájékáról. A manuálterápiát nagy gondossággal művelték, az orvosi masszázsuk az akupresszúrás pontokat illetve meridián vonalakat nyomkodó Tuina volt.
Mi is használjuk a különböző trigger pontokon keresztüli kezelési módszereket.
Hippokratész trakciós készüléke
Az ókori Görögországban is nagy becsben tartották az egészséget és úgy általában az emberi testet. Mindent megtettek annak érdekében, hogy testi és lelki szinten is edzettek, képzettek legyenek. Nem véletlenül indult hódító útjára Görögországból az olimpia.
A gerincnyújtó kezeléseket már Hippokratész előtt is ismerték, hiszen már ekkor megpróbálták húzással kezelni. megelőzni a gerinc különböző elváltozásait.
Hippokratész (i.e.460-377) által megálmodott trakciós készüléket egészen az 1500-as évekig alkalmazták. Speciális fa ágyhoz rögzítették a beteget, a medencéjére és mellkasára kötött huzalok segítségével nyújtották. Hippokratész többnyire az egyiptomi és indiai örökségeket, ismereteket dolgozta fel, egészítette ki.